ציפוי שיניים

הכל על ציפוי שיניים

השאירו פרטים להתייעצות בחינם

ציפוי שיניים - כל המידע

מידע חשוב

למראה השיניים שלנו תקפיד מרכזי במראה הכללי ואסתטיקת הפנים שלנו. חיוך מלא שיניים לבנות ונוצצות מעיד על כך שהן בריאות ונמצאות במצבן המיטבי ביותר. השיניים משפיעות על הפנים באופן משמעותי ויכולות לשנות את כל המראה שלנו. במהלך החיים הן חוות שינויים רבים וכאשר לא מטופלות נכון ובזמן, זה עלול לגרור למצבים שונים פחות נעימים ומראה לא אסתטי. ציפוי שיניים מעניק את הפתרון האולטימטיבי למצבים שונים ומאפשר קבלת חיוך נוצץ ומרשים. למי הטיפול מתאים, כיצד הוא מתבצע ולאיזו תוצאה אפשר לצפות? כל מה שרציתם לדעת מחכה לכם כאן.

מה זה ציפוי שיניים ומתי הוא מומלץ?

מטופלים רבים אשר פונים לרופאי שיניים המתמחים באסתטיקה דנטלית מסיבות שונות. בעיקר, הן כוללות חוסר שביעות רצון ממראה השיניים שלהם – צבען, צורתן, הרווחים בין השיניים, פגמים בסתימות, שינוי צבע החניכיים סביב כתרים, ועוד מצבים רבים. במהלך הבדיקה הראשונית לפני ביצוע ציפוי שיניים, לעיתים גם יתגלו בעיות נוספות כמו שיניים שנשחקו מה שיכול לגרור לסיבוכים רפואיים אחרים כמו כאבים בלסתות או כאבי ראש. במטרה למנוע את הדרדרות המצב ובכדי להעניק למטופלים את הפתרון המיטבי ביותר – היום אפשר לעבור טיפולי ציפוי שיניים ולקבל שיניים חדשות בעלות מראה אסתטי ואטרקטיבי.

עולם הציפויים הדנטליים עושה שימוש בטכנולוגיות מתקדמות ושיטות חדשניות. הוא מספק מענה איכותי למגוון רחב של מצבים. ביניהם, מקרים בהם הדנטין שינה את צבעו כך שהלבנת שיניים לא מועילה, שיניים סדוקות או שבורות, סגירת רווחים קלים בין שיניים סמוכות (דיאסטמה), שינוי בצורת השיניים בעקבות שחיקה ממושכת, שיניים בעלות עקמומיות קלה, תיקון כתמים בלתי הפיכים עקב פלואורוזיס או גורמים אחרים, לצורך תיקון מנח השיניים ויישורן, ועוד מצבים נוספים. לצד זאת, כדאי לדעת כי במקרים בהן ישנה עקמומיות חמורה, מצבים של דלקות חניכיים קשות או עששת מתקדמת – יש צורך לעבור לפני הכל טיפולי שיניים לתיקון המצב באופן ממוקד, ורק לאחר מכן לבצע ציפוי שיניים, כאשר הבעיות הללו טופלו.

כיצד מתבצע הליך של ציפוי שיניים?

השיטה בה משתמשים בטיפולי ציפוי שיניים היא מבין השיטות המתקדמות והיעילות ביותר שקיימות היום בתחום האסתטיקה הדנטלית. לפני הכל, בשלב הראשון הרופא המומחה עורך התאמה לסוג הציפוי המדויק עבור כל מקרה לגופו. סוג הציפוי בו נעשה שימוש נקבע בהתאם לגורמים שונים כמו מצב השיניים והפה, נסיבות מיוחדות, המטרות בביצועו הטיפול וכן גם הרקע הדנטלי האישי של כל מטופל ומטופלת. 

הטיפול מתחיל בהשחזה של השיניים שעליהן מיושם הציפוי במטרה להכין אותן להדבקה. ההשחזה חושפת את שטח הפנים של השיניים ומסייעת לעמידות והיעילות של ההדבקה. במהלך הטיפול, הרופא המומחה מסיר שכבה עדינה מאמייל השן ומכסה אותה בשכבה דקה של החומר המשמש לציפוי שיניים. בזכות כך, ניתן לשפר באופן משמעותי את הצורה, האורך, הזווית והצבע של השיניים. הטיפול מאפשר גם לסגור מרווחים בין השיניים ומעניק למטופל או המטופלת שיניים יפות ברמת דיוק גבוהה וללא הבדלי צבע. החומר המודבק על השיניים הוא חזק ביותר ובלתי ניתן להפרדה. לאחר שהוא מודבק החומר הופך לחלק תמידי מהשן ואפילו קשה יותר מהזגוגית הטבעית שלו. כמו כן, ציפוי שיניים גם עמיד בפני הכתמה ושחיקה כך שהשיניים יכולות להיראות מרשימות ונוצצות גם לאחר שנים.

מהם הסוגים השונים של ציפוי שיניים?

בזכות התקדמות הטכנולוגיה בתחום האסתטיקה הדנטלית, היום קיימים מגוון פתרונות וסוגים שונים של ציפוי שיניים. כל סוג יכול להתאים למטופלים אחרים והרופא המומחה שלכם ימליץ לכם על האופציה האידאלית ביותר עבורכם. כל סוג בעל סגולות אחרות, אך כולם משרתים את אותה מטרה – לצפות את השיניים בשכבה עמידה בעלת מראה אסתטי ובכך גם לשמור על השיניים הקיימות.

על מנת שתכירו את הסוגים של ציפוי שיניים שקיימים היום ותוכלו לדעת אילו אפשרויות עומדות לרשותכם, ריכזנו עבורכם את הפופולריים ביותר ביניהם:

חרסינה פלדספטית

חרסינה פלדספטית היא סוג החרסינה המשמשת בתחום האסתטיקה הדנטלית ובטיפולי ציפוי שיניים. נעשה בה שימוש מזה שנים והחומר נחשב לאסתטי ועמיד ביותר. ציפוי חרסינה הוא בעל מראה אשר מדמה באופן המדויק ביותר שיניים טבעית, בעיקר בגוון, בעומק ובשקיפות שלו. בעזרת ציפוי חרסינה לשיניים ניתן להגיע לתוצאות מרשימות בהחלט. חרסינה מאפשרת לשנות את צבע השיניים ולהבהיר אותן באופן קבוע, להשלים שיניים שבורות או שחוקות, לצמצם או לסגור מרווחים בין השיניים, לשנות את צורת השיניים, לעדן את המנח והמתאר שלהן, ועוד. בעזרת ציפוי לשיניים העשוי חרסינה, אפשר לשנות לטובה את מראה החיוך ובזכות כך גם את המראה הכללי.

ציפוי זירקוניה

בשנים האחרונות נעשה שימוש נרחב בציפוי שיניים עשוי זירקוניה הלמינייט. זהו חומר חזק ביותר המורכב מזירקוניום (דמוי יהלום). מבחינה אסתטית הוא נחשב למעט פחות אטום מציפוי החרסינה המסורתי, אך הייצור שלו נחשב לקל יותר ולכן גם מחירו פחות גבוה. ציפוי שיניים העשוי זירקוניה מורכב מדפיות דקות אשר מודבקות על החלק החיצוני של השיניים. הן מאפשרות לשנות ולשפר את המראה, הצבע והצורה של השיניים באופן משמעותי. הדפיות המודבקות מעניקות את האפקט הנחשק של פה מלא בשיניים לבנות, נוצצות וישרות.

ציפוי שיניים אימקס 

חומר נוסף פופולרי בתחום האסתטיקה הדנטלית המיועד לצפות את השיניים נקרא אימקס. זהו חומר קרמי המורכב מליתיום דיסיליקט ומיוצר בדחיסה בלחץ גבוה. אימקס הוא בעל יכולת הדבקה גבוהה ביותר עם יעילות מיטבית והוא מעניק מראה אסתטי. בשל העובדה שלחרסינה פלדספטית ישנה רמת שקיפות כלשהי המותאמת לשיניים טבעיות, ציפוי אימקס יכול להיות בחירה נהדרת במקרים בהם השיניים הטבעיות הופכות כהות. ציפוי שיניים ייחודי זה מאפשר לקבל רמת כיסוי טובה ומומלץ בעיקר במטרה למנוע את השתקפות הכהויות דרך הציפוי. 

קומפוזיט

אחת המטרות העיקריות בביצוע ציפוי שיניים הוא לשמר את תוצאות הטיפול לאורך כמה שיותר זמן. בין הסוגים השונים קיימים גם ציפויי קומפוזיט. החומר מרוכב שרף סינתטי ומשמש לשחזורים ישירים על ידי הקשיית אור. לסוג הזה חיסרון אחד בולט והוא אורך החיים המוגבל שלו בהשוואה לחומרים האחרים שציינו כאן. יש לו סיכוי גבוה יותר לספוח נוזלים, להישחק או להישבר, לפתח עששת משנית, ועוד מצבים אחרים. כאשר מצפים את השיניים בקומפוזיט, חשוב מאוד לבודד את השן מהכתמה של רוק ודם על ידי סכר גומי ייעודי. הנוזלים עלולים לפגוע בחוזק ההדבקה ולכן ההליך חייב להתבצע על ידי רופא שיניים מומחה ומנוסה במרפאה מקצועית בלבד.

ציפוי שיניים ויניר

סוג זה של ציפוי שיניים נחשב לחדשני ומתקדם ביותר. הסיבה העיקרית לייחודיות שלו נעוצה בכך שהוא עשוי מפורצלן – סוג ייחודי של חרסינה, בשילוב עם סיבי זכוכית. ההרכב שלו מאפשר להתחקות אחר השקיפות העדינה של אימייל השן הטבעי, מה שהופך אותו לאופציה נהדרת. ברוב המקרים, רופאי השיניים המומחים ימליצו על השימוש בחומר בעיקר למטרת ציפוי שיניים קדמיות. בזכות העובדה שהוא עושה שימוש בטכנולוגיות חדשניות המחיר שלו נחשב לגבוה יחסית משאר הציפויים, בשל כך, ניתן לבחור ליישם אותו רק בשיניים הקדמיות למשל ולבחור בחומר אחר בשיניים האחוריות, במקרים בהם יעלה בכך הצורך. 

למי טיפולי ציפוי שיניים מתאימים?

תחום ציפויי השיניים הפך לתחום נחשק ביותר בשנים האחרונות. זהו מבין טיפולי השיניים הנפוצים ביותר בעולם בכלל ובישראל בפרט. מקור החיוכים הנוצצים וההוליוודיים של מפורסמים רבים הוא לא בגנטיקה מושלמת, אלא בטיפולי ציפוי שיניים אשר עושים שימוש בפיתוחים הטכנולוגיים המתקדמים בעולם. חומרים קרמיים וננו היברידיים חדישים מאפשרים לתחום האסתטיקה הדנטלית להעניק למטופלים את הפתרונות המיטביים ביותר וחיוך הוליוודי של מיליון דולר. ציפוי שיניים יכול להשלים שיניים עם קצוות שחוקים ושבורים, ליישר שיניים מעט עקומות, להעלים צבעים לא מחמיאים ומצבים של הכתמה על פני השן, להעניק למבנה השיניים פרופורציות אידאליות ולספק חיוך לבן ונוצץ מאוזן לאוזן.

בזכות ההתפתחות התמידית של הטכנולוגיה ושיטות העבודה בתחום האסתטיקה הרפואית, הטיפול החדשני מעניק פתרון יעל במיוחד ומציע מגוון אפשרויות. עם זאת, כדאי לדעת כי הטיפול לא תמיד יכול להתאים לכל אחד. אין ספק שהיום ציפויי שיניים הם תחום הרבה יותר נרחב ונחשק משהיה בעבר. זהו בין הטיפולים הנפוצים בישראל, הודות להתפתחות הבלתי פוסקת שלו ומגוון האפשרויות שהוא מציע לנו. לכל מטופל ומטופלת יש מאפיינים אחרים ומצב שיניים שונה, כמו כן גם מצב החניכיים וסוג הסגר בחלל הפה. בכדי לדעת האם אתם מתאימים לטיפול ציפוי שיניים, כדאי לגשת לרופא שיניים מומחה לקבלת ייעוץ מקצועי. הרופא יבחן את מצב השיניים ובריאות הפה שלכם ויקבע האם אתם מתאימים לעבור את הטיפול או שמא אתם זקוקים לפתרונות אחרים וטכניקות שונות לקבלת החיוך האידאלי שתמיד רציתם.

ציפוי שיניים בטורקיה עם טיפולים מתקדמים

זהו לא סוד שהמחירים עבור טיפולי שיניים ובעיקר ציפוי שיניים בארץ הם מבין הגבוהים בעולם. ישראלים רבים מעוניינים לעבור את הטיפולים וחושקים בחיוך המלא והלבן הייחודי שהטיפול הזה יכול להעניק, אך לא עושים זאת בגלל המחירים. היום, קיימת אלטרנטיבה נהדרת והיא טיפולי שיניים בטורקיה. טורקיה נחשבת לבירת הרפואה הפלסטית והאסתטיקה הדנטלית. המרפאות בה הן מבין האיכותיות והמקצועיות ביותר בעולם, עם צוותי רופאים מומחים ותוצאות שמדברות בעד עצמן. ולגבי המחיר? ובכן, הוא נמוך פי 2 או יותר מזה בארץ, כאשר במסגרת המחיר שתשלמו על הטיפולים בטורקיה אתם גם יכולים לקבל חבילה שלמה הכוללת טיסות, לינה במלונות מפוארים וליווי אישי מנציג ישראלי דובר השפה הטורקית. היום קיימות חברות ישראליות שיכולות לסייע לכם לעבור את טיפולי השיניים שלכם בטורקיה ומספקות לכם את המענה הטוב ביותר לכל מה שאתם צריכים. ציפוי שיניים מעולם לא היה זול ואיכותי יותר ועכשיו אתם יכולים לעבור אותו גם אתם, מבלי שתצטרכו לרוקן לעצמכם את הכיס.

לסיכום

השיניים שלנו בעלות תפקיד מפתח במראה הכללי שלנו. חיוך מלא שיניים ישרות ולבנות מעיד על איכות חיים גבוהה וטיפוח עצמי. מקרים של שיניים לא ישרות, לא פרופורציונליות ולא לבנות מקנים מראה לא אסתטי. כמו כן, במהלך חיינו השיניים שלנו חוות שינויים רבים. ללא טיפול נכון נוצרים מצבים שונים אשר גורעים מהבריאות והמראה שלהן. היום, יש לכך פתרון יעיל במיוחד והוא ציפוי שיניים. הציפוי עשוי מחומרים חזקים, עמידים ואיכותיים בלבד ומודבק על גבי השן הקיימת. אפשר לבצע את הטיפול עבור שן אחת או כמה שיניים, אך ברוב המקרים אנשים יבחרו לצפות את כולן. כך ניתן לקבל את החיוך הזוהר והצחור המזוהה עם בריאות שיניים מיטבית. את הטיפול אתם יכולים לבחור לעבור כאן בארץ או בטורקיה, אשר נחשבת לבירת האסתטיקה הדנטלית. ציפוי שיניים יעניק לכם שיניים נוצצות, ישרות ובעלות מראה טבעי, כך שלא תוכלו להפסיק לחייך.

במסגרת הטיפול

רופא מוסמך
100%
קליניקה חדשנית
100%
ציוד ואבזור טכנולוגי ברמה הכי גבוה שיש
100%
100% אחריות והתחייבות לביצועים
100%

השאירו פרטים להתייעצות בחינם

המאמרים שלנו:

חידוש טיפול שורש

חידוש טיפול שורש – מתי זה נדרש?

אם אתם חווים כאב שיניים חמור או רגישות לטמפרטורות חמות וקרות, זה יכול להיות סימן שאתם זקוקים לטיפול שורש. טיפול שורש הוא הליך דנטלי שמטרתו להציל שן פגומה או נגועה, ולמנוע את הצורך בעקירתה. אם אתם שוקלים לעבור את הטיפול או שרופא השיניים שלכם המליץ עליו, חשוב שתדעו כיצד הוא מתבצע ומה כרוך ההליך. טיפול שורש ידוע גם כטיפול אנדודנטי, אשר נדרש לעיתים קרובות כאשר החלק הפנימי של השן ניזוק עקב עששת או זיהום. בעבר, טיפולי שורש לוו במוניטין של טיפול כואב, אך כיום זה רחוק מלהיות נכון הודות לטכניקות המודרניות שבהן מתבצע ההליך, שהפכו אותו לנוח וקלה יותר. אך מתי יהיה צורך בחידוש טיפול שורש? במאמר זה נדבר על כל מה שצריך לדעת על חידוש טיפול שורש. כיצד מתבצע הטיפול, מתי יש צורך ומה ניתן לצפות במהלך הטיפול ולאחריו.

למאמר המלא
טיפולי שיניים בטורקיה המלצות

טיפולי שיניים בטורקיה המלצות ומידע רלוונטי

ישראלים רבים מעוניינים לעבור טיפולי שיניים בחו”ל ואינם בטוחים כיצד זה מתבצע והיכן הכי מומלץ לעבור אותם, ולכן הם בוחרים לעשות את כל הטיפולים שלהם כאן בארץ. ביצוע הטיפולים בארץ אמנם יכול להקנות את התוצאה המצופה, אך השאלה היא באיזה מחיר. היום קיימות אלטרנטיבות לביצוע הטיפולים במקומות כמו טורקיה, כאשר ישראלים יכולים לינות הן מטיפולים ברמה הגבוהה ביותר והן ממחירים נוחים וחופשה מהנה על הדרך. היום טורקיה נחשבת למדינה המתקדמת בעולם בתחום האסתטיקה הרפואית וטיפולי השיניים. במאמר זה ריכזנו עבורכם את כל המידע הרלוונטי בנושא טיפולי שיניים בטורקיה המלצות. כל ההמלצות והטיפים החשובים מחכים לכם כאן במקום אחד על מנת לעזור לכם לקבל את ההחלטה המושכלת והטובה ביותר עבורכם ועבור בריאות השיניים שלכם.

למאמר המלא
כאבים חזקים אחרי השתלת עצם

לנהל תחושת קושי חזקה לאחר שתל שן: סיבות ופתרונות

השתלת עצם היא הליך נפוץ בתחום רפואת השיניים ומטופלים רבים עוברים אותה לקראת ניתוח השתלת שיניים. במהלך הניתוח, הרופא המומחה בונה מחדש את עצם הלסת וממלא אותה באזורים בהם רקמת העצם חסרה או חלשה. הניתוח יוצר בסיס חזק להשתלות שיניים ומאפשר להשתלות השיניים להחזיק את מקומן היטב. אמנם זהו הליך בטוח ויעיל בדרך כלל, אך לעיתים חולים עלולים לחוות כאבים עזים לאחר השתלת עצם בחניכיים. במאמר זה נבדוק את הגורמים האפשריים לכאבים אלו ונספק לכם טיפים שיעזרו לכם להתמודד איתם ולהעביר אותם הלאה ככל האפשר.

למאמר המלא

צריכים ייעוץ?

לייעוץ חינם השאירו פרטים